ТСК „Русе“ – „негостоприемен“ домакин

0
257

Като „негостоприемен“ домакин се показаха състезателите на Тежкоатлетиечския спортен клуб „Русе“ по време на Деветото издание на турнира по вдигане на тежести за Купа „Русе“

Възпитаниците на Радослав и Кръстина Атанасови спечелиха отборните купи в 3 от четирите възрастови групи на турнира 7 индивидуални отличия.

Поради рестрикциите заради рестрикциите COVID 19 в тазгодишното издание на надпреварата взеха участие състезатели само от четири града – Русе, Сопот, Генерал Тошево и Разград, а надпреварата се проведе без публика.

Победители в различните възрастови групи станаха:

Момчета

I място – Мартин Пенчев – ТСК Русе

II място – Рамис Рамисов – Генерал Тошево

III място – Стефан Андреанов – ТСК Русе

Кадетки до 17 години

I място – Невена Вътева – Сопот

II място – Рени Русева – ТСК Русе

III място – Анка Иванова – Разград

Кадети до 15 години

I място – Джан Зарков – ТСК Русе

II място – Денис Бориславов – Разград

III място – Ивайло Серафимов – ТСК Русе

Кадети до 17 години

I място – Николай Серафимов – ТСК Русе

II място – Денис Данев – ТСК Русе

III място – Екрем Шабанов – Разград

 

Отборно

Момчета

I място – ТСК Русе

II място – Генерал Тошево

III място – Разград

Кадети до 15 години

I място – ТСК Русе

II място – Сопот

III място – Генерал Тошево

Кадетки до 15 години

I място – Сопот

II място – Русе

III място – Разград

Кадети до 17 години

I място – ТСК Русе

II място – Генерал Тошево

III място – Сопот

Сред официалните гости на надпреварата бяха президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Неделчо Колевчаст от железните мъже на България, защитавали националния трикольор по време на международни състезания по вдигане на тежести – първият тежкоатлет вдигнал тежест равняваща се на три пъти собственото му тегло Стефан Топуров, олимпийският шампион Янко Русев, вицеолимпийският шампион Румен Александров, шампионите Алан Цагаев и Нено Терзийски, както и шампионът и настоящ треньор на национални отбор по вдигане на тежести Иван Иванов.